четвъртък, март 28, 2024

В предпоследния състезателен ден на Световното първенство по кикбокс в Унгария националния състезател Емануил Димитров спечели 4 – тата си Световната титла в стил лайт контакт. Другата ни представителка в днешния състезателен ден – младата ни надежда Кристина Николова отстъпи с малко и е носителка на вицесветовната титла в стил киклайт, кат.до 50 кг. В утрешния финален ден в битка за медал излиза и отбора ни в стил пойнт файтинг. В ринговите дисциплини днес в кат.до 71 кг., стил К1 Богдан Шумаров се класира за финал след като победи по изключително драматичен начин съперника си от Турция. Утре Богдан ще се изправи срещу поляк в спор за световната титла в най-атрактивния стил на кикбокса. Християн Корунчев е третият финалист в ринговите дисциплини на Световното по кикбокс, като на полуфинала днес той победи един от най-титулуваните състезатели сърбинът Любо Ялови. Утре на финала той ще срещне съперник от Словения. Александър Петров надигра противника си от Полша и по този начин утре ще има възможността да защити Световната си титла от 2015 год. в категория до 81 кг. в стил К1. На финала той ще играе срещу противник от Украйна. Атанас Божилов стана вицесветовен шампион до 75 кг в стил лоукик след изключително равностойна среща срещу Русия.

Tags: , , , , , , , ,