четвъртък, март 28, 2024

РАЗГРАДСКИ БОРЦИ С ТРИ МЕДАЛА ОТ ГЕРМАНИЯ

В събота в град Люкенвалде /Германия/ се проведе международният турнир ,,Brandenbug cup“ за кадети, свободен стил.

Участие в надпреварата записаха 28 клуба от 11 държави: Русия, Полша, Дагестан, Франция, България и др.460x460

Поканата за участие на традиционния турнир беше уважена от СКБ „Л.Ахмедов“ с учениците от Спортното училище в Разград.

Деветте състезатели с треньор Нермидин Якуб и ръководител на групата Иван Илиев, директор на Спортното училище, успяха да спечелят два сребърни и един бронзов медал.

Сребърен медал в кат. до 42 кг спечели Хюсеин Бекир след три победи над представителите на Полша, Русия, и загуба на финал от борец на Дагестан. Втори сребърен медал спечели Якуб Ниязи в кат. до 54 кг, който в конкуренция от 28 борци постигна победи над представителите на Германия, Естония и Франция, но загубата му от съперник от Дагестан го изпрати на второ място. С бронзово отличие на трето място се класира Айкут Бехчет при най- тежките в кат. до 100 кг. На престижното пето място успя да се класира дебютантът в тази възрастова група Ахмед Кемалов.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,