четвъртък, април 25, 2024

20140427_153919

На 27.04.2014г. завърши поредното перфектно организирано Държавно първенство по кик бокс в стиловете фул контакт, лайт контакт и пойнт файтинг (семи контакт) на Българска конфедерация по кик бокс и муай тай. Младите надежди на СК „ВОКИЛ“ също дадоха своя принос към спечелването на медали в своите категории. ШАМПИОН при децата 13-14г. в категория до 45кг. в стил фул контакт е състезателя Радослав Колев, който на финалите още в първия мач за деня вдигна на крака публиката и качи адреналина на всички и си заслужи бурни овации за прекрасната игра. Радослав показа какво е да притежаваш лъвско сърце съпътстващо бойния дух в съчетание с добре научени техники и висока концентрация. Младежът слушаше и изпълняваше стриктно наставленията на треньора си Галин Димов и по този начин не даде никакъв шанс на по едрия си противник. С 3:0 съдийски гласа талантливото момче бе обявено за победител и бе изпратено от ринга с аплодисменти от всички присъстващи в залата. На почетната стълбичка със сребърен медал в стил лайт контакт при мъжете до 74кг. се качи Илия Борисов който с 3 срещи си проби път до финалите и грабна среброто. Борисов е дебютант в този стил на кик бокса като зад гърба има още само едно състезание. Добрата координация чувството за дистанция и желанието за победа бяха водещи в играта му и допринесоха за крайния резултат. Следващия дебютант Велислав Николов в стил фул контакт спечели бронзов медал при децата 13-14г. до 60кг. В срещата си Велислав показа, че е повече от готов като през цялото време не спираше да атакува спазвайки стриктно инструкциите на наставника си трупаше точки, но явно не бяха достатъчни за двама от съдиите и в крайна сметка резултата остана 2:1 в полза на противника му. Тодор Йорданов направи своя дебют в стила лайт контакт и грабна бронзовото отличие при мъжете в категория до 69кг. като по нищо не отстъпи на изцяло занимаващите се в този стил и добре подготвени състезатели. В крайна сметка от четири състезателя СК „ВОКИЛ“ си спечели четири медала – 1 златен, един сребърен и два бронзови.